Language switcher

Click on selected flag to change the language.

  1. Ekstruzja folii
  2. Druk fleksograficzny
  3. Laminacja
  4. Konfekcjonowanie
Wytłaczarki (Ekstrudery) - maszyny wytwarzające folie metodą wytłaczania pionowego z regulowaną powierzchnią składającą, zasilane przez wytłaczarki ślimakowe. Dzięki powolnej rotacji względem pierścienia chłodzącego uzyskuję się wolny od naprężeni rękaw folii, który jest składany w postaci rękawa. W dalszym etapie procesu tłoczenia, folia może być poddana dodatkowej obróbce w postaci perforacji, aktywacji lub miejscowemu nadruku i zostaje nawinięta jako rękaw lub taśmy.

Nasz park maszynowy jest ciągle odnawiany. Zastosowanie w produkcji folii, nowych maszyny sterowanych komputerowo zapewnia wysoką jakość wyrobu, który wykorzystywany jest w dalszym procesie produkcji i stanowi mocną stronę finalnego produktu. Ponieważ sami wytwarzamy folie możemy ją modyfikować w zależności od potrzeb klienta i dostawać np. do wymogów rynku farmaceutycznego.

Posiadamy eksdrudery kilkuwarstwowe. Umożliwiają one wytwarzanie nowoczesnych współwytłaczanych folii polietylenowych. Wytłaczarki wyposażone są w grawimetryczne dozowanie surowca oraz elektroniczną kontrolę grubości i szerokości wytwarzanych folii. Każda ze składowych warstw może mieć indywidualne własności w zależności od potrzeb zaś wytrzymałość folii wielowarstwowych jest znacznie wyższa niż pojedynczej o tej samej grubości
Nowoczesna drukarka fleksograficzna – maszyna z centralnym cylindrem, stacjami drukowymi wyposażonymi w rakle komorowe i elektroniczną inspekcją druku, drukujące metodą druku wypukłego.

Przy użyciu naszych maszyn jesteśmy w stanie z powodzeniem dorównać jakości druku rotograwiurowego i zapewnić stałą jakość przy niższych nakładach na przygotowanie i wykonanie pracy. Nasze drukarki pracują z prędkościami 300 m/min, a za pomocą tulejowego systemu wymiany wałków drukujących jesteśmy w stanie szybko zmienić zlecenie i wprowadzić do produkcji nową pracę. Ponieważ korzystamy z najnowocześniejszej obecnie techniki w technologii flekso nie boimy się trudnych zleceń, o czym świadczą dobre opinie naszych klientów.

Doświadczony sztab operatorów druku ma do dyspozycji również dobrze wyposażone zaplecze. Uważamy, że stała kontrola jakości w połączeniu z całkowitą obróbką projektu i w końcu z jego wydrukiem znacząco wpływa na pozytywną ocenę finalnego odbiorcy. Dlatego też dysponujemy własnym studiem obróbki fotopolimerów i oklejania.
Laminowanie - łączenie powierzchni, co najmniej dwóch materiałów za pomocą kleju, stopionego tworzywa lub ciepła. W wyniku tego procesu powstają tworzywa wielowarstwowe łączące w sobie właściwości poszczególnych warstw, przy czym warstwy dobierane są tak, aby następowało ich wzajemne uzupełnianie.

Laminowanie bezrozpuszczalnikowe nie wymaga stosowania i odprowadzania do atmosfery rozpuszczalników, wykorzystuje się w nim kleje sieciowane chemicznie lub termicznie. Często stosunkowo cienkie folie tworzywowe (np. OPP) laminacje się ze sobą z zastosowaniem nadruku wewnętrznego (sandwich), co zasadniczo podnosi estetykę wytrzymałość materiału w porównaniu z drukiem zewnętrznym na pojedynczej folii o równoważnej grubości.

D.K.LAMIN posiada nowoczesne laminarki klejowe bezrozpuszczalnikowe znanego i cenionego producenta NORDMECCANICA, wyposażone w elektroniczny system sterowania i dozowania kleju, regulację naciągów folii oraz aktywatory. Dzięki zastosowaniu maszyn typu HD, możliwa jest praca na grubych materiałach używanych np. do termoformowania.
Pod pojęciem konfekcjonowania kryją się operacje produkcyjne przy pomocy, których dokonujemy nawijania i cięcia materiału wg. potrzeb klienta, dodatkowo możemy przeprowadzić system formowania opakowań w postaciach gotowych worków lub toreb. Dysponujemy nowoczesnymi stacjami cięcia i zgrzewania, które oferują bardzo różnorodne możliwości zgrzania gotowych opakowań zarówno w formie worków płaskich jak i popularnych typów stabilopack czy doypack.

Poniżej znajduje się pełna galeria zdjęć naszego parku maszynowego.

Zdjęcia parku maszynowego